Download video

Videospelers en -editors

160.00
4,5
Installaties
10.00M
Prijs
Free
Download video icon
Advertenties

Schermafbeeldingen

Download video screenshot
Download video screenshot
Download video screenshot
Download video screenshot
Download video screenshot
Download video screenshot
Download video screenshot
Download video screenshot
Advertenties

Bij een videodownloader merk ik de waarde vooral op momenten waarop mijn verbinding niet meewerkt: een pagina laadt traag, mobiel bereik valt weg of ik wil een clip bewaren voordat ik de trein instap. Download Video is een gratis app voor videospelers en -editors van DevAppAndroid128. De kern is eenvoudig: video’s downloaden als MP4. Dat maakt de app interessant voor wie clips later wil terugvinden, maar de ervaring hangt ook af van de website en de netwerkverbinding waarmee je begint.

Een download begint met de verbinding

Wanneer ik een video wil bewaren, is een stabiele verbinding het eerste aandachtspunt. Als de bronpagina niet goed opent of de verbinding hapert, kan het downloaden stroever verlopen. Ik zou daarom een clip die ik echt nodig heb niet pas op het laatste moment proberen op te slaan. Eerst de pagina openen en controleren of de video beschikbaar is, voorkomt dat je onderweg ontdekt dat je niets kunt ophalen.

De app past vooral bij een praktische workflow: je vindt een video, besluit dat je hem later nog wilt bekijken en gebruikt de downloader om een MP4-bestand te maken. Dat is iets anders dan een streamingdienst die video’s binnen zijn eigen omgeving aanbiedt. Bij een downloader ben je afhankelijk van de bron en moet je zelf opletten waar het bestand vandaan komt en of je het mag bewaren.

Handig op reis, maar plan vooruit

Een realistisch moment waarop dit van pas komt, is de avond vóór een lange treinrit. Ik zou dan thuis, via een betrouwbare verbinding, nagaan of de gewenste clip beschikbaar is en hem alvast proberen te downloaden. Zo hoef je niet te gokken op mobiel bereik in een tunnel of op een druk station. Een download vlak voor vertrek kan juist frustreren als de pagina traag reageert of de verbinding wegvalt.

Voor korte clips die ik later opnieuw wil bekijken, is MP4 een herkenbare keuze: het bestand kan handig zijn om terug te vinden in de gebruikelijke videowerkstroom van je telefoon. Tegelijk vraagt bewaren om wat beheer. Geef bestanden voor jezelf een duidelijke naam of ruim clips op zodra je ze niet meer nodig hebt; anders wordt het lastiger om de juiste video terug te vinden en kan je opslag ongemerkt vollopen.

Advertenties

Wat te doen als iets niet lukt

Een download die niet start, hoeft niet meteen te betekenen dat de app zelf defect is. De bronpagina kan veranderen, de video kan niet beschikbaar zijn of de verbinding kan zijn onderbroken. Mijn aanpak zou zijn om eerst te controleren of de video normaal afspeelt en of de internetverbinding werkt. Daarna kun je de pagina opnieuw openen en de poging nog eens doen. Herhaald tikken terwijl een pagina vastloopt helpt meestal niet en maakt onduidelijk welke poging actief is.

Ook is het verstandig om niet te verwachten dat elke video van elke website op dezelfde manier beschikbaar is. Een downloader is geen universele vervanging voor officiële offlinefuncties van videodiensten. Als een platform een eigen manier aanbiedt om content later te bekijken, is die optie vaak geschikter voor materiaal dat aan een account of dienst gebonden is. Downloaden past beter bij clips die de bron daadwerkelijk toegankelijk maakt en die je volgens de gebruiksvoorwaarden mag bewaren.

Meer van onze redactie

Bewust omgaan met mobiel internet

Bij gebruik onderweg let ik niet alleen op bereik, maar ook op hoeveel data ik wil verbruiken. Een video downloaden via mobiele verbinding kan meer data vragen dan alleen een korte pagina openen. Als je een databundel wilt sparen, wacht dan liever tot je een passende verbinding hebt en vermijd meerdere pogingen wanneer de download telkens afbreekt. Dat is vooral nuttig bij langere video’s of wanneer je niet zeker weet of de verbinding stabiel blijft.

De app is minder geschikt als je vooral live video wilt bekijken, clips wilt monteren of een bibliotheek met uitgebreide ordeningsmogelijkheden zoekt. Daarvoor is een videospeler, editor of officiële streamingapp een betere keuze. Ook wie verwacht dat iedere online video met één druk op de knop opgeslagen kan worden, moet rekening houden met beperkingen aan de kant van websites en contentmakers.

Naadloze Video-ervaring

Dus, ik besloot de Download Video app een kans te geven en ik moet zeggen, het installeren was een fluitje van een cent. Binnen enkele minuten was ik klaar om te gaan. Zodra ik de app opende, was het eerste wat opviel de gebruiksvriendelijke interface. Het voelde alsof de app precies wist wat ik nodig had, en dat bleek ook te kloppen.

Advertenties

Gebruiksvriendelijkheid ten Top

Wat ik echt waardeer aan deze app is hoe eenvoudig het is om video's te downloaden. Of je nu op YouTube, Facebook of een andere site bent, met slechts een paar klikken heb je die video in je galerij. Geen gedoe meer met ingewikkelde software of omslachtige downloadprocessen. Gewoon klikken en klaar. En het beste? Het werkt op zowel Android als iOS!

Het is ook fijn dat de app niet volgepropt is met advertenties. We kennen allemaal die apps waar je meer tijd besteedt aan het wegklikken van pop-ups dan aan het daadwerkelijk gebruiken ervan. Gelukkig is dat hier niet het geval.

Multitasking Mogelijkheden

Een ander groot pluspunt van Download Video is dat je kunt blijven browsen terwijl de video op de achtergrond wordt gedownload. Dit betekent dat je niet hoeft te wachten tot de download klaar is voordat je verder kunt gaan met andere dingen. Ideaal voor de multitaskers onder ons!

Daarnaast biedt de app de mogelijkheid om video's in verschillende resoluties te downloaden, zodat je altijd de kwaliteit kunt kiezen die het beste bij jouw behoeften past. Van HD tot lagere resoluties voor op je telefoon, de keuze is aan jou.

Prijs, verwachtingen en mijn oordeel

De app heeft een gemiddelde beoordeling van 4,5 uit 533 duizend beoordelingen en is meer dan 10 miljoen keer geïnstalleerd. Dat wijst op brede belangstelling, al zegt populariteit op zichzelf niet of een specifieke website met jouw video samenwerkt. Ze is gratis te gebruiken, heeft PEGI 12 als leeftijdsclassificatie en verscheen op 16 oktober 2021. De actuele versie is 65 19.10.25 en vereist Android 8.0 of hoger. Er zijn aankopen in de app van € 0,49 tot € 1,69 bij facturering via Play.

Advertenties

Die aankopen maken het zinvol om vooraf te bekijken wat je precies nodig hebt, in plaats van zomaar een optie te kiezen. Voor incidenteel gebruik kan de gratis toegang voldoende zijn; wie een aankoop overweegt, moet nagaan wat die in de app toevoegt en of dat voor zijn eigen gebruik de moeite waard is. Ik zou ook eerst met een korte, niet-belangrijke clip testen hoe de workflow op mijn toestel en met mijn gekozen bron werkt.

Conclusie: Een Must-Have App

Als je, net als ik, dol bent op het bij de hand hebben van je favoriete video's, dan is de Download Video app een must-have. Het is eenvoudig, snel en vooral betrouwbaar. Geen gedoe, geen fratsen, gewoon doen wat het moet doen. Dus waar wacht je nog op? Geef deze app een kans en geniet van je video's, waar en wanneer je maar wilt.

Mijn aanbeveling is wel afhankelijk van je verwachtingen: voor iemand die af en toe een toegankelijke clip wil bewaren en zelf vooruit plant, kan deze downloader praktisch zijn. Voor wie vooral zonder onderbrekingen wil streamen, officiële offlinekijkopties nodig heeft of video’s wil bewerken, past een andere soort app beter. De belangrijkste gewoonte is eenvoudig: controleer de bron, download wanneer je verbinding geschikt is en bewaar alleen bestanden waarvoor je toestemming hebt.

Download video Veelgestelde vragen

Is Download video gratis te downloaden en zijn er extra kosten?

Download video is gratis te downloaden en is bedoeld om video’s snel en eenvoudig als MP4-bestand op te slaan. De app kan wel in-app aankopen aanbieden: deze lopen uiteen van € 0,49 tot € 1,69 bij facturering via Play. Controleer eventuele aankoopmeldingen voordat je bevestigt, zodat je weet of een aangeboden optie kosten met zich meebrengt.

Voor welke leeftijd is de app geschikt?

De leeftijdsclassificatie van Download video is PEGI 12. Houd daar rekening mee wanneer je de app voor een jongere gebruiker installeert. De app valt onder videospelers en -editors en richt zich op het downloaden van video’s. Het is verstandig om ook te kijken naar de inhoud die iemand ermee wil opslaan en naar de regels die gelden voor het gebruik en delen van die video’s.

Wat is de minimale systeemvereiste voor de app?

Voordat je de app downloadt, moet je ervoor zorgen dat je apparaat voldoet aan de minimale systeemvereisten. Download video vereist Android 8.0 of hoger. Zorg ervoor dat je apparaat voldoende opslagruimte heeft en dat je over een stabiele internetverbinding beschikt voor een optimale ervaring.

Hoe kan ik video's downloaden met de app?

Met de app kun je video’s eenvoudig downloaden door de gewenste video te selecteren en op de downloadknop te klikken. De app is bedoeld om video’s snel en eenvoudig als MP4 op te slaan. Zorg ervoor dat je de app de juiste toestemmingen geeft om toegang te krijgen tot je opslagruimte, zodat gedownloade bestanden op je apparaat kunnen worden bewaard.

Is het legaal om video's te downloaden met deze app?

Het downloaden van video’s via de app kan onderworpen zijn aan auteursrechtwetgeving, afhankelijk van het land waar je woont en het type inhoud dat je downloadt. Het is belangrijk om te controleren of je de video’s die je wilt downloaden legaal mag opslaan en delen. De app zelf biedt geen illegale content aan, maar gebruikers moeten hun eigen verantwoordelijkheid nemen.

Voordelen

  • Eenvoudig te gebruiken interface
  • Ondersteunt meerdere videobronnen
  • Hoge downloadsnelheid
  • Geen watermerken op video's
  • Ondersteunt 4K videoresolutie

Nadelen

  • Bevat advertenties
  • Niet alle formaten worden ondersteund
  • Geen ingebouwde videospeler
  • Vereist in-app aankopen voor extra functies
  • Af en toe crashes bij lange video's
Advertenties
Download video
Download video
Categorie
Videospelers en -editors
Versie
65 19.10.25

Downloaden

Downloaden via Google PlayDownloaden via App Store

Ook wereldwijd beschikbaar

Als je Download video leuk vindt

iTunes

Videospelers en -editors4.7

iTunes icon

Deze site biedt onafhankelijke informatie over apps van derden en is niet de eigenaar, ontwikkelaar of distributeur ervan. Appnamen, logo's en handelsmerken zijn eigendom van de respectieve eigenaren. Gegevens over ontwikkelaars worden uitsluitend ter referentie verstrekt. Neem voor meer informatie contact op met de ontwikkelaar via devecamdevappfree@yahoo.com, bezoek https://web-videov1.web.app of raadpleeg het privacybeleid via https://videon5-privacy.s3.ap-southeast-1.amazonaws.com/privacyVD1.html.